You are currently viewing Odkrywaj Roztocze

Odkrywaj Roztocze

Roztocze to raj dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Nasze AleChatki położone są tuż przy Południoworoztoczańskim Parku Krajobrazowym, w którym znajdziemy kilometry szlaków rowerowych i pieszych. Można tutaj również wdrapać się na najwyższy szczyt Roztocza – Długi Goraj. Dla miłośników militariów i historii czekają bunkry linii Mołtowa oraz ukryte perełki przeszłości takie jak ruiny cerkwi w Kniaziach. W tej cerkwi kręcono ostatnie sceny słynnego filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna” .

Dla żądnych prawdziwej przygody na odkrycie w lesie czeka dawna wieś Gruszka z ostatnim domem i rozpadającymi się szopami. Ostatni mieszkańcy wyprowadzili się całkiem niedawno. Mieszkali w lesie bez dostępu do prądu a wodę czerpali ze studni. Na jedną z tych studni trzeba zresztą uważać, bo jest ona bardzo głęboka i niezabezpieczona.

Wszystkie te atrakcje dostępne są pieszo lub rowerem i to zarówno startując z naszych chatek w Hucie Lubyckiej jak i Siedlisk. Na miejscu w AleChatkach można wynająć rowery elektryczne. Rowery elektryczne to świetna zabawa, bo wcale nie trzeba używać „wspomagania”, ale czasem może się przydać  małe „doładowanie” kiedy pokonujemy roztoczańskie wzniesienia. Takie wzniesienie, które da Ci wycisk jest na trasie wokół Horaja. Wszystkie trasy są pokazane na mapach, które udostępniamy w chatkach.

Niedaleko, bo w Rudzie Żurawieckiej można wybrać się na spływ kajakowy Sołokiją. To zdecydowanie trasa dla ludzi, którzy lubią dziką przyrodę i odrobinę adrenaliny 😉 Uważamy ten spływ kajakowy za najlepszy na Roztoczu. Nie ma tu takich „korków” na rzece jak np. na Wieprzu w okolicach Zwierzyńca. Trasa trwa około 1,5 do 2 godzin. Wypływa się z bardzo urokliwego miejsca starego młyna w Rudzie Żurawieckiej. Kajaki wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsca. Warto więc o to zadbać odpowiednio wcześniej.

A po intensywnym wysiłku z przyjemnością można wskoczyć do bani z gorącą wodą lub zrelaksować się w naszej saunie.